Instalacje kriogeniczne

Wykonujemy instalacje kriogeniczne ciekłego azotu, argonu, tlenu, dwutlenku węgla oraz ciekłego gazu ziemnego LNG. W zależności od wymagań technologii w instalacjach kriogenicznych stosujemy warstwowe izolacje kauczukowe lub izolacje próżniowe. Do zastosowań kriogenicznych stosujemy specjalistyczną niskotemperaturową armaturę oraz materiał o sprawdzonej udarności w ujemnej temperaturze jego zastosowania.
Nasze doświadczenie w budowie tego typu instalacji pozwala nam z powodzeniem projektować i wykonywać niezawodne układy kriogeniczne spełniające swoje funkcje technologiczne. Przemyślany, prawidłowy dobór materiałów, armatury i urządzeń instalacji kriogenicznych w połączeniu z fachowym wykonawstwem jest gwarancją odpowiedniego funkcjonowania kompletnego systemu.

W zależności od ciśnienia, wydajności i pożądanej temperatury medium oraz zastosowanego materiału rurociągu stosujemy izolację, która ma odpowiednio niską przenikalność cieplną, a zarazem ekonomiczne uzasadnienie jej użycia. Prawidłowe wykonanie izolacji jest często krytycznym parametrem, który determinuje działanie zaawansowanych urządzeń laboratoryjnych typu MBE, wykorzystujących ciekły azot do chłodzenia. Instalacje kriogeniczne wykonujemy dla wielu branż między innymi przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, medycznego, motoryzacyjnego jak również instytucji naukowych. Do wykonania długich, krętych odcinków instalacji kriogenicznych stosujemy węże elastyczne izolowane próżniowo.